Časté otázky

Je pre mna výkup bytu výhodný?

V prípade, že potrebujete predať svoj byt, dom alebo pozemok v čo najkratšom čase, je výkup nehnuteľnosti výhodný z viacerých dôvodov. Šetrí čas, ktorý by ste predajom cez rôznych sprostredkovateľov museli venovať každému záujemcovi o obhliadku. Pri stanovení výkupnej ceny nehnuteľnosti sa riadime trhom. Administratívne úkony vybavíme za vás bez poplatku. A cenu, na ktorej sa dohodneme, máte u seba už do 48 hodín.

Vykupujete aj zadĺžené nehnuteľnosti?

Áno. Riešenie pre vás máme aj vtedy, ak je váš dom alebo byt v záložnom práve, dražbe či exekučnom konaní. Záväzky za vás uhradíme my a v spolupráci s advokátskou kanceláriou sa postaráme aj o administratívne záležitosti.

Aké dokumenty budem k výkupu potrebovať?

K výkupu budeme potrebovať dokument, ktorým potvrdíte vlastníctvo nehnuteľnosti. Môže to byť napríklad kúpna, darovacia alebo dedičná zmluva či notárska zápisnica.

Pri výkupe dokov a pozemkov sa nezaobídeme bez dokumentov z katastra, mapy, územného plánu alebo stavebného povolenia.

K výkupu nehnuteľnosti v záložnom práve potrebujeme zmluvu o úvere alebo pôžičke. Ak je vaša nehnuteľnosť v exekučnom konaní, pripravte si všetky dokumenty a listy od exekútora.

Viete mi zabezpečiť náhradné ubytovanie?

Áno. V prípade záujmu vám poskytneme náhradný prenájom v menšej nehnuteľnosti. Rovnako vám vieme pomôcť aj s hľadaním iného vhodného bývania.

Máte iné otázky? Kontaktujte nás